Welcome Centre Welcome Centre

NAWA

NAWA

Przejdź do aktualności »

Po przyjedździe

Złożenie oryginałów dokumentów

 

Po przyjęciu na studia należy skompletować poniższe dokumenty i dostarczyć je do Biura Rekrutacji i Badania Losów Absolwentów:

  • paszport i wizę;
  • dyplom ukończenia szkoły średniej z wykazem ocen, który kwalifikuje kandydata do podjęcia studiów wyższych na poziomie uniwersyteckim w kraju jego wydania;
  • tłumaczenie świadectwa ukończenia szkoły średniej i wykazu ocen na język polski – jeśli oryginalne dokumenty są w języku angielskim, tłumaczenie na język polski można złożyć po otrzymaniu decyzji o warunkowym przyjęciu;
  • certyfikat znajomości języka angielskiego – jeśli Twoim językiem ojczystym nie jest angielski, np. IELTS, TOEFL;
  • kopię paszportu lub innego dokumentu tożsamości;
  • formularz zgłoszeniowy podpisany przez kandydata;
  • zaświadczenie lekarskie potwierdzające możliwość studiowania na wybranym kierunku (jeśli jest wymagane);
  • ubezpieczenie zdrowotne i ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków;
  • potwierdzenie płatności za pierwszy semestr studiów po przyjęciu na studia;
  • zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego (KRK) oraz podpisany załącznik nr 1 do wniosku – więcej informacji:

https://www.umw.edu.pl/pl/aktualnosci/new-statutory-obligation-students-0.

 

Bieżącą ofertę studiów można znaleźć pod adresem:

https://www.umw.edu.pl/pl/dla-nowo-przyjetych-studentow/wskazowki-dla-poszczegolnych-wydzialow.

 

Udział w wydarzeniach uniwersyteckich

 

Na uczelni organizowanych jest wiele wydarzeń, które pomagają zapoznać się z tą instytucją, dlatego przyszli studenci chętnie biorą udział m.in. w: Welcome Days, Orientation Week (Erasmus+), inauguracji roku akademickiego, immatrykulacji wydziału oraz spotkaniach organizacyjnych z opiekunem roku.

 

Zakwaterowanie się w akademiku

 

Osoby, które otrzymały miejsce w domu studenckim na dany rok akademicki zobowiązane są zgłosić się do Sekcji ds. Domów Studenckich w celu dokonania zakwaterowania w terminie podanym na stronie internetowej: https://www.umw.edu.pl/pl/jednostki/dzial-spraw-studenckich.

Przy kwaterowaniu należy posiadać następujące dokumenty:

  • aktualny dokument tożsamości;
  • jeśli dotyczy – legitymację studencką albo decyzję o przyjęciu na studia;
  • zdjęcie do karty mieszkańca o wymiarach 3,5 cm × 4,5 cm;
  • potwierdzenie dokonania opłaty za czynsz (dotyczy mieszkańców, którzy posiadają wygenerowane przez UMW indywidualne rachunki bankowe).

 

Zameldowanie się w Urzędzie Miejskim Wrocławia

 

W punkcie informacyjnym Urzędu Miejskiego Wrocławia otrzymasz formularz zgłoszeniowy dotyczący zameldowania na pobyt czasowy. Po jego wypełnieniu zostanie Ci nadany numer PESEL (jeśli masz ukończone 18 lat).

 

Wizyta w dziekanacie

 

Podczas wizyty w dziekanacie możesz otrzymać dodatkowe informacje na temat organizacji roku akademickiego i programu studiów.

 

Studencki e-mail

 

Poczta elektroniczna

Poczta elektroniczna jest usługą sieciową przeznaczoną dla studentów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Służy do komunikacji z nauczycielami akademickimi, dziekanatem i innymi pracownikami UMW. Posiadanie poczty elektronicznej jest prawem i obowiązkiem każdego studenta. System umożliwia korzystanie z poczty z dowolnego miejsca mającego połączenie z Internetem oraz przeglądarkę WWW. Zasady korzystania z systemu poczty elektronicznej reguluje zarządzenie Rektora Uniwersytetu Medycznego 4/XV R/2012 z późn. zm.

Dostęp do serwisu pocztowego: https://student.umw.edu.pl/.

Aby zalogować się na swoje konto, należy mieć aktywne konto w Centralnym Systemie Autoryzacji (CSA).

Problemy z funkcjonowaniem poczty elektronicznej należy zgłaszać w następujący sposób:

  • poprzez portal e-potrzeby;
  • na adres e-mail: admin@umw.edu.pl;
  • bezpośrednio pod numerem telefonu: +48 71 784 11 11.

 

Dostęp do Teams (Office 365)

W ramach pracy na uczelni każdy student ma dostęp do portalu MS Office 365. Aby zalogować się do MS Teams lub pobrać aplikację MS Teams, należy wejść na stronę:

www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-teams/log-in.

W przypadku pytań lub zaistnienia potrzeby wsparcia w zakładaniu konta Office 365 lub w sytuacji napotkania innych trudności prosimy o kontakt pod adresem: office365@umw.edu.pl.

UWAGA: Proszę się z nami kontaktować tylko z adresu poczty studenckiej: @student.umw.edu.pl.

 

Założenie konta w systemie BAZUS

 

Konto należy zarejestrować samodzielnie na stronie CSA:

https://csa.umw.edu.pl/.

 

 

Po poprawnym wypełnieniu formularza otrzymasz unikalny identyfikator osobowy (login), a Twoje konto będzie od razu aktywne. Możesz korzystać z autoryzowanych usług za pomocą CSA, bez żadnych dodatkowych czynności.

W razie problemów z działaniem systemu, brakiem możliwości rejestracji konta itp. należy skontaktować się telefonicznie z Centrum Informatycznym UMW (+48 71 784 11 11), a następnie dokonać zmiany hasła. Zmiana hasła do konta odbywa się na podstawie podania danych osobowych studenta, takich jak imię, nazwisko, numer PESEL.

 

Po wybraniu zakładki Studenci i Doktoranci, a następnie Zmiana hasła należy wypełnić formularz i kliknąć Zmień hasło.

 

 

BAZUS (wirtualna uczelnia)

Studenci Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu mają możliwość (po zalogowaniu się na swoje konto) wglądu w swoje dane, skontrolowania numerów rachunków, otrzymanych i wpisanych ocen, historii studiów, danych osobistych, przedmiotów, na które się zapisali itp. Konto w wirtualnej uczelni pozwala studentom także na samodzielne zapisywanie się na przedmioty wybieralne – możliwość skorzystania z tej funkcji jest jednak uzależniona od dziekanatu.

Adres strony logowania: https://wu.umw.edu.pl (zwanej dalej WU).

 

 

Chmura uczelniana

Każdy student ma dostęp do uczelnianej chmury, czyli Cloud UMW, gdzie może przechowywać oraz udostępniać pliki. Dostępna pojemność dla każdego studenta wynosi 1 GB.

Strona znajduje się pod adresem: student.cloud.umw.edu.pl. Aby się zalogować, trzeba użyć utworzonego w CSA konta.

Problemy z funkcjonowaniem Cloud UMW należy zgłaszać poprzez portal e-potrzeby lub na maila: admin@umw.edu.pl.

 

Dostęp do eduroam

Na terenie Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu została uruchomiona usługa eduroam, która umożliwia zainteresowanym pracownikom oraz studentom bezprzewodowy dostęp do Internetu na terenie jednostek uczelni. Ponadto w ramach założonego na UMW konta możliwy jest dostęp do tej sieci także na wielu uczelniach na całym świecie w ramach ogólnouczelnianego projektu.

Strona domowa: eduroam.umw.edu.pl.

 

Wniesienie opłaty za legitymację studencką

 

Studenci uiszczają opłatę w wysokości 22 PLN za wydanie legitymacji studenckiej na swój indywidualny numer konta bankowego widniejący na umowie.

 

eLegitymacja i mStudent – aplikacje dla studentów

 

mLegitymacja dla studentów UMW dostępna jest w aplikacji mObywatel. To legitymacja studencka w telefonie, która działa tak jak tradycyjny dokument. Pokazując ją na ekranie smartfona, można potwierdzić status studenta, korzystać z ulg i zwolnień. Wnioski o wydanie mLegitymacji mogą składać studenci posiadający ważna legitymację studencką oraz obywatelstwo polskie przez stronę: https://mlegitymacja.umw.edu.pl/.

Jednocześnie z mLegitymacją została także uruchomiona aplikacja mobilna mStudent dostępna w Google Play oraz App Store. Aplikacja pozwala na szybkie sprawdzenie ważnych informacji bez konieczności logowania się do wirtualnej uczelni. Dla studentów English Division została specjalnie przygotowana wersja w języku angielskim.

W ramach aplikacji można sprawdzić:

  • informacje dotyczące swoich danych personalnych, które są zawarte w systemie BAZUS;
  • oceny (wraz ze średnią z toku studiów);
  • przebieg studiów;
  • dane dotyczące przyznanych stypendiów.

Studenci i pracownicy UMW mają także możliwość korzystania z sieci bezprzewodowej eduroam w Auli Jana Pawła II na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu (ul. Borowska 213).

×