Welcome Centre Welcome Centre

NAWA

NAWA

Przejdź do aktualności »

Staże

Staże to tymczasowe programy zdobywania doświadczenia zawodowego, oferowane przez uniwersytety lub organizacje dla studentów i absolwentów. Uczestnictwo w stażach niesie ze sobą szereg korzyści, w tym:

  • Rozwój zawodowy: Stażyści mają możliwość zdobycia nowych umiejętności, praktycznego doświadczenia oraz zastosowania wiedzy teoretycznej w realnych sytuacjach zawodowych.
  • Budowanie sieci kontaktów (networking): Staże umożliwiają nawiązanie cennych kontaktów zawodowych, które mogą być kluczowe przy poszukiwaniu przyszłych możliwości zatrudnienia.
  • Wzbogacenie CV: Udział w stażach pozwala na zdobycie istotnego doświadczenia zawodowego, które może zwiększyć atrakcyjność kandydata w oczach potencjalnych pracodawców.
  • Eksploracja kariery: Staże dają możliwość bliższego poznania konkretnej ścieżki zawodowej oraz oceny, czy odpowiada ona indywidualnym preferencjom i aspiracjom.
  • Rozwój osobisty: Staże stanowią okazję do rozwijania umiejętności miękkich, takich jak komunikacja, praca zespołowa oraz zarządzanie czasem.

Program Praktyk Letnich

Program Praktyk Letnich dla studentów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu jest realizowany przez Uczelnię zgodnie z Zarządzeniem Nr 28/XV R/2020 Rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu z dnia 29 stycznia 2020 r. z późniejszymi zmianami. Praktyki odbywają się w okresie letnim, od lipca do września. Należy pamiętać, że odbycie praktyk w roku akademickim, kiedy prowadzone są regularne zajęcia dydaktyczne, nie jest możliwe.

Przed rozpoczęciem praktyk, prosimy o pobranie z naszej strony internetowej odpowiedniego programu na dany rok oraz ankiet - oceny jednostek i oceny praktyk. Należy upewnić się, że programy (załączone poniżej) są wydrukowane dwustronnie (1 arkusz), natomiast ankiety (załączone poniżej wraz z programami) jednostronnie.

Istnieją dwie możliwości odbycia praktyk:

  1. Indywidualne ustalenia w Polsce lub za granicą.
  2. Rejestracja przez Dziekanat.

Szczegóły:

Indywidualne ustalenia w Polsce lub za granicą: Prosimy o złożenie formalnych wniosków (załączonych poniżej) do Dziekanatu najpóźniej do 31 marca 2024 r. Upewnij się, że program w języku angielskim lub polskim jest przedstawiony Dyrektorowi Szpitala lub Kierownikowi Kliniki przed zaakceptowaniem wniosku.

Uwaga:

  • W przypadku odbywania praktyk w szpitalu, wymagany jest stempel oraz podpis zarówno Dyrektora Szpitala, jak i Kierownika Oddziału.
  • W przypadku praktyk odbywanych w klinice, wymagany jest stempel oraz podpis Dyrektora/Kierownika lub Właściciela Kliniki.
  • Po akceptacji programu praktyk, należy upewnić się, że na formularzu są wyraźnie podane: pełny adres miejsca praktyk, data, stempel oraz pełne nazwisko Dyrektora/Kierownika/Właściciela szpitala/kliniki.
  • Jeżeli szpital/klinika nie dysponuje stemplem w języku polskim lub angielskim, należy zapewnić tłumaczenie stempla przez tłumacza przysięgłego na język polski lub angielski.

Wniosek należy złożyć osobiście w Dziekanacie lub przesłać drogą elektroniczną do swojego opiekuna w Dziekanacie, celem weryfikacji przez Prodziekana przed rozpoczęciem praktyk w okresie letnim.

Rejestracja przez Dziekanat

Praktyki w ramach tej opcji odbywają się w szpitalach oraz Ogólnych Placówkach Leczniczych (POZ) we Wrocławiu, z którymi Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu ma podpisane umowy.

Lista dostępnych instytucji i szpitali w Polsce zostanie udostępniona w maju/czerwcu 2024 r., a rejestracja odbędzie się za pośrednictwem przedstawicieli roku.

W tym przypadku nie jest wymagane składanie formularzy wniosków. Należy jednak pamiętać o indywidualnym zakupie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), natomiast ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) zostanie zapewnione przez Uniwersytet. Dodatkowo, należy upewnić się, że badania lekarskie są aktualne, ponieważ będą one wymagane w szpitalu/klinice. Dokumenty te obejmują:

  • Zaświadczenie zdrowotne (wydane przez lekarza z Polski),
  • Zaświadczenie sanitarno-epidemiologiczne,
  • Szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (wszystkie 3 dawki).

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących badań lekarskich, prosimy o kontakt ze swoim opiekunem w Dziekanacie. Niedopełnienie tych wymogów uniemożliwi odbycie praktyk w Polsce.

Po zakończeniu praktyk, po uzyskaniu wszystkich wymaganych podpisów i pieczęci na dokumentach (zgodnie z obowiązującymi przepisami), należy złożyć komplet dokumentów w Dziekanacie najpóźniej do 30 września 2024 r.

 

NAWA Preludium BIS 1 i BIS 2

Celem programu jest wsparcie międzynarodowej mobilności doktorantów poprzez umożliwienie im realizacji staży zagranicznych związanych z udziałem w projektach badawczych w ramach konkursu PRELUDIUM BIS 2 Narodowego Centrum Nauki. Staże zagraniczne pozwolą doktorantom na zdobycie doświadczenia badawczego w europejskich i pozaeuropejskich ośrodkach akademickich lub badawczych oraz nawiązanie międzynarodowej współpracy naukowej. Działania te będą stanowiły synergiczną część projektów PRELUDIUM BIS 1 i BIS 2 realizowanych przez Narodowe Centrum Nauki (NCN).

Terminy składania wniosków:

  • 10 grudnia 2024, godz. 15:00 UTC+1 (BIS 1)
  • 10 grudnia 2025, godz. 15:00 UTC+1 (BIS 2)
×